پختگی در اوج جوانی با لوکا دانچیچ Luka Dončić

لوکا دانچیچ ستاره تیم دالاس ماوریکس

او دوران حرفه ای خود را با آنها گذراند و توانست آنها را به فینال کنفرانس غرب برساند. “بیبی برد” نامیست که برخی مردم به او نسبت داده اند. لوکا در مقایسه با دیگر بازیکنان NBA مسیر بسیار متفاوتی را طی کرده است.

باید تعجب کرد که این استعداد نادر از کجا ظهور کرد و چگونه او به بازیکنی که امروز است شکوفا شد. بنابراین باید به دوران کودکی او نگاه کنیم تا بتوانیم سفر او به لیگ را درک کنیم.

 

محل تولد و مسیر رشد

لوکا دانچیچ اهل اسلوونی است و نماینده کشورش در المپیک بوده است . اسلوونی کشوری نزدیک به ونیز و مکانی بسیار زیبا است. دارای چندین دریاچه و کوهستان است. لوکا در پایتخت اسلوونی یعنی شهر لیوبلیانا به دنیا آمد. پدر و مادرش ادعا می کنند که او اولین بار وقتی تنها 7 ماه داشت توپ بسکتبال را لمس کرد. علاوه بر این، پدر او یک بازیکن و مربی بسکتبال اسلوونیایی بود. بنابراین، استدلال “طبیعت در مقابل پرورش” اهمیتی نداشت زیرا به وضوح هر دو به او داده شده بود.

گزارش ها حاکی از آن است که او بازی بسکتبال در سطح تیم را از 7 سالگی آغاز کرد. دانچیچ جوان از همان ابتدا همیشه روحیه رقابتی داشت و سعی می کرد با به چالش کشیدن بچه های بزرگتر خود را محک بزند. استعداد کودک خردسال به سرعت رشد کرد. در نهایت، او در یک باشگاه محلی به نام «یونیون المپیک» پذیرفته شد. او در آن زمان تنها 8 سال داشت. با این حال، آنقدر مسلط بود که بلافاصله او را به تیم انتخابی زیر 12 سال منتقل کردند. هنگامی که او 13 ساله بود، توسط یک باشگاه محلی رئال مادرید برای سایر انتخاب های زیر 14 سال انتخاب شد. او اولین تورنمنت خود را با آنها برد و جایزه MVP را دریافت کرد. در همان سال او قراردادی 5 ساله با همان باشگاه امضا کرد. حالا او یک ورزشکار رسمی بود و به مادرید نقل مکان کرد. لوکا در یک تورنمنت به نام “Minicopa Endenza” قهرمان شد و یک جایزه MVP دیگر را از آن خود کرد. او 25 امتیاز، 16 ریباند و 5 توپ ربایی به دست آورد تا تیمش در فینال یک پیروزی خیره کننده را به ارمغان آورد.

این امر باعث شد که او برای تیم زیر 16 سال انتخاب شود. وقتی 16 ساله شد به عنوان یک ورزشکار حرفه ای در یورولیگ شرکت کرد. او برای چند سال تلاش کرد اما به زودی نشان داد که یک اعجوبه است و خیلی زود جایزه MVP لیگ را در فصل 2017-2018 به دست آورد.

شروع زندگی حرفه ای

برای بسیاری از طرفداران بسکتبال جالب است که بدانند لوکا در ابتدا توسط آتلانتا هاکس با انتخاب سوم در درفت NBA 2018 درافت شد. با این حال، او به زودی به دالاس ماوریکس مبادله شد که تری یانگ را با انتخاب پنجم درفت کرد. این تجارت به نفع هر دو تیم بوده است زیرا آنها با ستاره منتخب خود به فینال کنفرانس مربوطه خود رسیده بودند.

 

 

itsonesport
ارسال دیدگاه